Ремонт осушувачів
Компресор - це складна багатокомпонентна система. Кожен з її елементів - критично важливий для коректної роботи всього механізму. Так, здавалося б, осушувач повітря не є основною частиною. Фактично, він не задіяний в безпосередній роботі компресора, а значить не приносить «реальної користі». Але це зовсім не так. Саме система осушення повітря робить роботу всього компресора корисною, а також забезпечує її довговічність та надійність.
Річ у тім, що компресор постійно «втягує» повітря з навколишнього середовища. Звісно, в повітрі знаходяться дрібнодисперсні частинки пилу, різні гази і, звичайно ж, волога. Останнє - найнебезпечніше для будь-якої системи. При потраплянні води на внутрішні елементи конструкції, відбувається змивання мастильних засобів і підвищується ймовірність корозії. Щоб мінімізувати ці ризики, в компресорах використовуються спеціальні осушувачі стисненого повітря.
Осушувачі бувають двох основних видів:
- адсорбційного типу;
- холодильного типу.
Останні вважаються більш надійними, довговічними і менш гучними. Як результат, саме їх найчастіше використовують на виробничих апаратах, які встановлюються стаціонарно. Зате, осушувачі адсорбційного типу значно більш прості у використанні і ремонті, а також менш вибагливі. Такий тип осушення стисненого повітря часто використовують в більш дешевих моделях або в тих, що періодично повинні рухатись.
Залежно від типу осушувача, різний і ремонт або сервісне обслуговування. Як вже зазначалося вище, адсорбційні осушувачі вимагають до себе менше уваги. Але це не означає, що до них варто ставитися без уваги, якої вони вартують. Ремонт на стадії «до несправності» в основному полягає у своєчасній заміні адсорбенту, а також очищенню трубок і фільтрів.
Осушувачі холодильного типу значно більш вимогливі. Саме осушення в них відбувається у два етапи. На кожному з них стиснене повітря охолоджують до необхідної температури за допомогою спеціальної системи, а також хімічних речовин. При ремонті або плановій перевірці, проводиться повна діагностика всього шляху, що проходить повітря. Навіть якщо проблем не виявляють тут і зараз, то періодично (час вказано виробником в супровідній документації) необхідно міняти хімічні засоби і навіть цілі частини труб, по яких рухається повітря - ці частини осушувача страждають від корозії найбільше.
Несвоєчасно проведені роботи по діагностиці та превентивному ремонту можуть призвести не тільки до руху стисненого повітря з критичним змістом вологи, але і до страшних несправностей всієї системи.