Харчова газова суміш для пива Після закінчення процесу бродіння пива контакт з киснем (або повітрям, що містить, як відомо

близько 21% О 2) тільки шкодить і призводить до скорочення терміну зберігання продукту.

Уникнути цього дозволяє застосування при розливі так званої "сорочки" з захисного газу, наприклад CО 2, N 2, або їх суміші.

 Це особливо важливо, якщо пиво було насичене вуглекислим газом або азотом. В цьому випадку знаходиться під тиском захисний газ над поверхнею пива не тільки ізолює напій від кисню, а й запобігає випаровування газів, розчинених в ньому.

 

Прикладом використання газової суміші в якості захисної атмосфери може служити як процес наповнення бочок під тиском газу, так і процес розливу пива при роздрібному продажі.

 

 

 

Розлив пива в тару в захисній атмосфері.

 

Перед розливом пива по бочках, повітря, що знаходиться в них, під тиском заміщають захисною атмосферою. Зазвичай ця атмосфера являє собою спеціально підібрану для конкретного сорту пива суміш вуглекислого газу і азоту. Якщо ж мова йде про пиво, насиченому азотом, то без застосування газової суміші просто не обійтися, інакше гази не втримаються в пиві в розчиненому стані. У цьому питанні більшість великих англійських і безліч американських пивоварних компаній повністю довіряють обладнанню і досвіду компанії WITT.

 

  Газозмішувальні системи компанії WITT і газоаналізатори

 

Стандартні газозмішувальні системи WITT серії MG дозволяють виробляти від 50 до 500 м³ газової суміші на годину. Процентне співвідношення компонентів встановлюється в залежності від потреби від 0% до 100% з точністю ± 0,5%. Зміна налаштувань виконується, в залежності від системи, вручну або за допомогою електроніки. Крім того, вироблену суміш можна контролювати газоаналізаторами WITT, що дозволяє забезпечити оптимальну якість.

 

 Застосування газових сумішей при розливі пива

Застосування захисного газу, що знаходиться під тиском, при розливі пива - вже не новина. Цей спосіб відомий з кінця 50-х років, коли почали розливати пиво по бочках під тиском.

Переваги цієї технології очевидні: не потрібно застосування дорогих насосів, пиво отримує гарну «шапку» з піни і, оскільки контакт з повітрям виключений, якість напою у відкритій бочці залишається незмінним до останньої краплі.

 

  Однак чистий CО 2 має в порівнянні з газовими сумішами один дуже суттєвий недолік. Якщо бочка знаходиться на великій відстані від пивної колонки, то тиск, необхідний для необхідної продуктивності колонки, часто набагато перевищує тиск, запобігає видихання пива (зрівняльний тиск). Це призводить до перенасичення пива CО 2 і його втрат при розливі, оскільки воно в такому випадку дуже сильно піниться.

  

Найпростішим рішенням цієї проблеми є використання газової суміші з азоту і вуглекислого газу. Наприклад, якщо застосовувати газову суміш з 50% N 2 і 50% CО 2 під тиском 3 бари, то половина тиску (1,5 бару) забезпечується відповідно азотом і половина - вуглекислим газом. Шляхом зміни процентного співвідношення N 2 і CО 2 в газовій суміші можна оптимізувати концентрацію розчинених в пиві газів. І це незалежно від того, під яким тиском необхідно проводити розлив пива.

 

 Зрозуміло, можна купувати готову газову суміш. Але вона обійдеться Вам дорожче, ніж окремі гази. До того ж, для різних сортів пива потрібні різні суміші, тобто необхідно змінювати концентрацію компонентів.

 

 Всі ці проблеми легко вирішуються придбанням чистих у балонах вуглекислого газу і азоту в і подачею їх на газозмішувачі WITTКМ20, спеціально розроблені для цієї мети. Ці газозмішувачі допоможуть Вам продукувати різні, розраховані саме на Ваш продукт газові суміші.

   

Ви можете придбати ці газозмішувачі як складову частину комплексної системи - в корпусі з нержавіючої сталі для настінного монтажу. У цю систему входять регулятор тиску, манометр і запобіжні клапани. Все необхідне для монтажу і введення в експлуатацію входить в комплект поставки.