Питання Якості стисненого повітря

Досить часто важко зіставити якість стисненого повітря для технології і досить широкі можливості постачальника в підготовці повітря . Також виникає величезна кількість супутніх питань в галузі енергозбереження при очищенні стисненого повітря від домішок.

Найбільш точний стандарт визначення параметрів чистоти стисненого повітря: ISO8573 - це група міжнародних стандартів, що стосуються якості (або чистоти) стисненого повітря.

Стандарт складається з дев'яти частин. ISO8573-1 (частина 1) є найбільш часто використовуваним і відноситься до класифікацій якості стисненого повітря. Частини 2-9 визначають методи тестування на ряд забруднюючих речовин.

Тут ми обговоримо шість основних факторів, які слід враховувати при використанні ISO8573, частина 1, аби правильно підібрати обладнання підготовки повітря , таке як фільтри стисненого повітря, осушувачі стисненого повітря .

1. Таблиці класифікації чистоти повітря

ISO8573-1 містить таблиці класифікації чистоти повітря, які надають інструкцію для визначення чистоти повітря, необхідної для кінцевої точки споживання стисненого повітря , в залежності від типів забруднюючих речовин, які ви можете видалити: тверді частинки, вода і загальна кількість масла з Малюнку 1. З цієї таблиці ви можете для себе визначити :

допустимий рівень забруднення в використовуваних точках відповідно до вимог технології .

обладнання для очищення стисненого повітря, розроблене для досягнення бажаного рівня чистоти.

Малюнок 1 - Комбінована таблиця ISO8573-1

2. Визначення чистоти повітря з використанням класів чистоти ISO8573-1

У таблиці ISO8573-1 згруповані домішки в стислому повітрі : тверді частинки, вода і загальна кількість масла (і масляних парів). Існують різні ступені кількісних показників кожної з цих домішок , для того щоб здійснити коректний вибір відповідної комбінації рівнів очищення стисненого повітря в залежності від вимог технологічного процесу .

Вкажіть необхідний клас чистоти в форматі ISO8573-1: 2010 [ А : B: C:]. , Де :

A = клас чистоти для частинок , які можуть вловлювати фільтри стисненого повітря,

B = це клас чистоти для вологи (пару) і рідкої води , які уловлюються вологовідділювачами , фільтрами, осушувачами стисненого повітря і видаляються конденсатовідвідниками,

C = клас чистоти для всього масла (аерозоль, рідина і пар) , яке вловлюється, фільтрами, з системою очищення від масляних парів

Нижче наведено приклад характеристики чистоти повітря:

ISO8573-1: 2010 Клас 1: 2: 1

У цій характеристикі чистоти повітря визначено:

А) ступінь очищення від пилу ( твердих частинок ) Наприклад - клас 1, очистка від частинок в діапазоні розмірів від 0,1 до 0,5 мікрон що не перевищують 20 000 часток , з додатковими ступенями для інших розмірів частинок . Для досягнення цього показника необхідний фільтр AA ;

Б) ступінь по воді (водяним парам) клас 2, який визначає температуру точки роси під тиском (PDP) - 40 ° С. Для досягнення цього показника необхідний осушувач стисненого повітря CDAS / MX / MXLE / WVM ( моделі відрізняються витратою і ступенем енергоефективності осушувача)

* - слід зазначити, що всі осушувачі стисненого повітря CDAS / MX / MXLE / WVM комплектуються контроллерами температури точки роси стисненого повітря, які дозволяють контролювати параметри якості та сприяють більш економічною роботі осушувачів.

С) ступінь по маслу . Наприклад, клас 3 не більше 0,01 мг від загальної кількості масла. Для досягнення цього показника досить застосування фільтра AA

Факти і міфи про ISO8573-1, клас 0

У 2010 році ISO8573-1 був оновлений з включенням Класу 0 до трьох забруднюючих речовин, Малюнок 2. Клас 0 був введений як характеристика яку можна налаштувати, яку користувачі і виробники обладнання могли використовувати для визначення конкретної якості повітря, яке буде більш чистим , ніж клас 1. Це призвело до певних помилок або міфів :

- Стисле повітря класу 0 не містить ніяких забруднень.

- Клас 0 відноситься тільки до забруднення маслом.

- Компресор класу 0 гарантує безмасляне стиснене повітря.

- Значення забруднення маслом класу 0 дорівнює 0 мг / м3.

Слід пам'ятати наступні важливі факти:

 • Клас 0 не вказує на відсутність забруднення.

 • Клас 0 не вказує на безмасляне стиснене повітря.

 • Компресор класу 0 не гарантує безмасляне стиснене повітря.

 • Клас 0 відноситься не тільки до забруднення маслом.

 • Характеристика класу 0 показники просто повинні бути краще , ніж відповідна характеристика забруднюючих речовин класу 1.

Малюнок 2. Таблиця класифікації 2010 г. (об'єднана) 

4. Міфи щодо харчового масла.

Застосування «харчового» масла з допуском Н1 дійсно дозволяє контактувати стисненому повітрю, що містить сліди масла з харчовим продуктом, проте це не означає, що підприємство не повинно проводити заходи з очищення стисненого повітря. Оскільки допустима кількість масла в стислому повітрі чітко регламентоване і, крім того, харчову оливу - досить новий синтетичний продукт, що містить присадки, які в перспективі можуть бути заборонені. Оцінюючи ризики застосування такого масла і його вартість часто дешевше і надійніше отримувати безмасляне стиснене повітря використовуючи сучасні системи очищення Parker Hannifin.

5 . Устаткування підготовки повітря

Компанія Parker Hannifin , пропонує обладнання для очищення стисненого повітря , яке дозволяє користувачеві визначати якість стисненого повітря для будь-якого застосування, від звичайного промислового застосування до систем з критичною чистотою сухого повітря (CDA) в місцях використання. Компанія Parker Hannifin пропонує широкий асортимент обладнання для очищення стисненого повітря , яке точно відповідає технічним характеристикам , зводячи до мінімуму капітальні та експлуатаційні витрати. На рис. 3 представлений огляд обладнання Parker Hannifin для очищення стисненого повітря , яке необхідно для отримання якісного стисненого повітря не гірше ISO8573-1: 2010.

Мал. 3. Огляд обладнання підготовки повітря Parker Hannifin , яке відповідає ISO8573-1: 2010 або перевищує його

5. Прості інструкції для вибору обладнання для чистоти.

 • Визначте якість стисненого повітря, необхідного для вашої системи. Зверніть увагу, що для кожної точки в системі може знадобитися різна якість в залежності від застосування. Запропонуйте своєму постачальнику ознайомитися з класифікаціями якості, наведеними в ISO8573-1.

 • Чітко вкажіть постачальникам, що ISO8573-1: 2010 є редакцією стандарту, на який ви орієнтуєтеся.

 • Переконайтеся, що обране вами обладнання забезпечує якість повітря відповідно до стандарту ISO8573-1: 2010.

 • При розгляді коалісцентних фільтрів і осушувачів переконайтеся, що вони пройшли випробування на відповідність стандартам ISO12500-1 і ISO8573-4. Також потрібно отримати від постачальника сертифікат незалежного інституту про відповідність продукції заявленим параметрам

 • В ідеалі постачальник повинен надати вам підтвердження відповідності продукції третьою стороною.

 • Постачальник повинен надати Вам письмову гарантію якості повітря що поставляється.

 • Важливо розуміти, що для безмасляних компресорних установок потрібні ті ж вимоги до фільтрації, що і для масляних установках.

 • Обов'язково перевірте втрату тиску , переконайтеся що цей параметр вказаний на «мокрому» (брудному) фільтрі.

 • Для прикладу, втрати тиску на фільтрах Parker Hannifin складають 0,05бар на сухому і 0,11бар на «мокрому» (брудному) фільтрі

 • Важливо розуміти, що перепад тиску на фільтрах означає втрати енергії для виробництва

 • Обов'язково дивіться на сукупну вартість володіння обладнанням підготовки повітря , а не тільки на початкову закупівельну ціну.

 • Менеджер и компанії я BTS GROUP нададуть Вам кваліфіковану підтримку у виборі обладнання підготовки повітря .