Промислова система водяного охолодження

Для регулювання температури в багатьох областях застосування використовуються холодильні установки або системи водяного охолодження, від промислового виробництва до продуктів харчування і напоїв, комерційного застосування в лікарнях. У багатьох випадках цілісність кінцевого продукту і самого процесу залежить від точності контролю температур для забезпечення якості, безпеки та ефективної і надійної роботи. Операційні менеджери та інженери підберуть і встановлять систему кондиціонування для точної підтримки температури нізковязкістних і промислових охолоджувальних рідин.

Володіючи унікальною конструкцією, лінійка чиллерів Hyperchill компанії Parker забезпечує точний контроль температури охолоджуючих рідин (вода, водно-гліколева суміш, рідини з низькою в'язкістю). Високоякісні компоненти в гідравлічних контурах і контурах холодоагенту забезпечують безперервну роботу і енергоефективність навіть при часткових навантаженнях, що призводить до зниження енерго- витрат.

Технічні моменти

При проектуванні системи охолодження необхідно враховувати ряд змінних. Розташування чиллера, розташування і відстань від об'єкта є важливими факторами. Тип застосування і кількість чиллерів, необхідних для обслуговування процесу, також впливають на конструкцію системи. Інженери Parker діляться наступними ключовими моментами, які керівники підприємств повинні враховувати для коректної установки, продуктивності чиллера і системи охолодження:

 • Місцезнаходження та розташування чиллера

 • Захист від перемерзання

 • Водяний контур чиллера

 • Набори автоматичної доливання

 • Підключення до електромережі

 • Панель дистанційного керування

 • Пусконалагоджувальні роботи чиллера

Місце установки і розташування чиллера

Місце установки чиллера має вирішальне значення для досягнення і підтримки ефективності охолодження. Як правило, більша частина чиллерів може розташовуватися як всередині, так і зовні. Лінійка Parker's Hyperchill і Hyperchill Plus точних водяних чиллерів пропонують надійне рішення для охолодження як всередині так і зовні приміщень. Огляд продуктивності є частиною наших рекомендацій.

Внутрішня установка

Моделі чиллерів ICEP002, ICEP003 і ICEP005 мають ступінь захисту (IP) 33 і повинні розташовуватися і встановлюватися всередині.

Внутрішня і зовнішня установка

Моделі Hyperchill Plus від ICEP007 і вище мають ступінь захисту IP54 і підходять для установки як усередині, так і зовні. Також це відноситься до лінійки продуктів Hyperchill.

Розташування чиллера

Вентиляція навколо чиллера необхідна для підтримки продуктивності системи. Основна мета чиллера - це видалення теплового навантаження з водного контуру в місцеву атмосферу. Якщо місцеве середовище погано вентилюється, в контурі буде накопичуватися тепло, і чиллер подасть сигнал тривоги. Відповідно до цього:

 • Розмістіть чиллер в добре вентильованому місці.

 • Переконайтеся, що у чиллера є досить вільного простору для повітря з боків, ззаду і над блоком (Будь ласка, зверніться до керівництва по експлуатації та технічного обслуговування для отримання докладної інформації).

Захист від перемерзання

Вплив низьких температур на систему з водяним охолодженням може привести до пошкодження чиллера і охолоджувального контуру. Захист від заморозків повинна враховуватися при наступних обставинах:

 • Коли чиллер встановлений зовні (схильний до дії низької температури навколишнього середовища).

 • Задана температура води встановлена ​​на <7 °C (45 °F).

Два варіанти для захисту від перемерзання:

1. Увімкніть опцію підігріву антифризу при замовленні чиллера.

• Стосується ICEP007 і вище.

2. Додавання розчину антифризу (етиленгліколю) в охолоджуючу воду.

• Мінімально допустимий вміст гліколю складає 20%

• Загальний обсяг гліколю не повинен перевищувати 40%

У випадках, коли потрібна температура охолодженої води <7oC (45oF), в охолоджуючу технологічну воду повинен бути доданий розчин антифризу.

у таблиці нижче наведені рекомендації по процентним вмістом гліколю, необхідного для дотримання певних температур води на виході:

При використанні етиленгліколю в охолоджуючої системі важливо враховувати 6 ключових факторів:

1. Не використовуйте автомобільні антифризи. Ці продукти часто містять добавки, які можуть знизити ефективність теплопередачі і потенційно пошкодити чиллер.

2. Використовуйте тільки інгібовані гліколеві продукти. Не інгібовані продукти можуть викликати корозію системи водяного охолодження.

3. Не змішуйте розчини гліколю різних марок. Різні продукти можуть містити ряд несумісних інгібіторів, які можуть відділятися і викликати проблеми з фільтрацією і насосом.

4. Застосування гліколю має відповідати місцевим екологічним нормам і санітарним стандартам підприємства.

5. У більшості установок можна використовувати звичайну водопровідну воду. Однак використання деіонізованої, демінералізованої або дистильованої води може бути краще при використанні гліколю для усунення ризику будь-яких домішок, що впливають на ефективність інгібіторів гліколю.

6. Важливе значення мають гігієна та технічне обслуговування системи. Систему охолодженої води необхідно промити, очистити і продезінфікувати перед додаванням нової суміші гліколь / вода.

Контур охолодженої води

 • При проектуванні повної схеми охолодження необхідно дотримуватися таких пункти:

 • Запірні клапани повинні бути встановлені на вході і виході чиллера.

 • Регулюючий клапан повинен бути встановлений в проточному потоці трубопроводі (див. Монтажні схеми).

 • Необхідно встановити ручний байпас з клапаном регулювання витрати для забезпечення належного потоку в процесі і в чиллере.

 • Передбачена установка фільтрів в проточному трубопроводі, що входить в технологічний процес.

 • Набори доливання рідини (ручний \ автоматичний) повинен відповідати застосуванню.

 • Мінімальний діаметр трубопроводу має вирішальне значення для досягнення проектної швидкості потоку.

 • Слід брати до уваги матеріали для трубопроводів.

 • Якщо система не гліколева, може знадобитися додатковий обігрів зовнішнього трубопроводу.

 • Автоматичні клапани скидання повітря повинні бути встановлені у верхній точці підводу води.

 • Слід бути обережним при підключенні трубопроводів до різьбовим з'єднанням чиллера. При затягуванні переконайтеся, що з'єднання надійно закріплені, щоб не пошкодити чиллер.

 • Необхідно промити трубопроводи, потім перевірити герметичність водою перед повторним заповненням відповідної сумішшю антифризу.

Варіанти комплектів доливання з розширювальним баком

Відповідний комплект доливання слід вибирати в залежності від вимог до установки чиллера. Доступними параметрами:

Комплект доливання з розширювальним баком

Цей параметр дозволяє встановлювати чиллер в замкнутому водяному контурі. У комплект входять розширювальний бак, запобіжний клапан, редукційний клапан, манометр і зливний кран.

Чиллер може бути налаштований з уже встановленим комплектом доливання. В якості альтернативи комплект може поставлятися окремо до чиллеру.

ПРИМІТКА: Після введення в експлуатацію основна подача води може бути відключена.

Комплект зовнішнього доливання

Комплект зовнішнього доливання може використовуватися в системах з відкритим водяним контуром. Параметри наповнення:

Конструкція моделей ICEP002-ICEP005 з відкритим контуром включає в себе заповнення водою верхнього кришки і візуальний зовнішній індикатор.

Моделі з ICEP007 і вище можуть поставлятися з набором доливання, що установлений зовні. Крім того, комплект може поставлятися окремо.

Підключення до електромережі

Електромонтажні роботи повинні виконуватися кваліфікованим фахівцем. Будь ласка, ознайомтеся з керівництвом до завершення введення в експлуатацію холодильного обладнання та дотримуйтесь цих принципів:

Поблизу від охолоджувача повинен бути встановлений автоматичний вимикач

 • Введення харчування повинен бути захищений з використанням автомата вимикача належної величини класом D, E і вище.

 • Після установки обладнання повинно бути перевірено на коректне виконання оборотного циклу.

Панель дистанційного керування

У лінійку Hyperchill можна включити дистанційне керування. Охолоджувач може управлятися дистанційно через два рівні управління:

Базовий рівень

 • Управління включенням / виключенням чиллера

 • Сигнал включення / вимикання чиллера

 • Загальний сигнал тривоги

Просунутий рівень

 • Дозволяє використовувати всі параметри управління на вдосконаленій платі мікропроцесора.

Запуск чиллера

Зверніться до керівництва по експлуатації та обслуговуванню і виконайте відповідні дії. Основні перевірки включають:

 • Переконайтесь, що труби повністю перевірені на герметичність і промиті перед заповненням водою (або сумішшю гліколю).

 • Перевірити пристрій захисту фаз в електричному щиті. На пристрої повинні бути видні зелений і оранжевий індикатори.

Висновок

Охолоджувачі води Parker Hyperchill підтримують максимальну якість і чистоту охолоджуючої рідини, що призводить до підвищення ефективності і продуктивності процесу, а також до зниження витрат на технічне обслуговування і часу простою. Виконання наведених вище рекомендацій інженерів Parker забезпечить успішну установку і роботу системи водяного охолодження Hyperchill.