Використання газоподібного азоту в різних галузях пивоваріння

Традиційно азот постачався лише у балонах або в кріогенних ємностях. Нині  доступний більш гнучкий, ефективний та економічний варіант. NITROSource - це модульна лінійка генераторів азоту, які виробляють азот зі стисненого атмосферного повітря. NITROSource здатний виробляти харчовий азот, сертифікований за специфікаціями ЄС та FDA на місці,  і може забезпечити потреби в азоті для широкого спектру застосувань у пивоварні. А враховуючи факт, що 78% повітря складає саме азот використання NITROSource – найбільш економічна альтернатива балонним газам.

«Укривання»  інгредієнтів від кисню (інертизація)

           
  Азот використовується для запобігання контакту інгредієнтів з повітрям, тим самим зменшуючи потенціал небажаного окислення. Зазвичай зберігання продукту відбувається в герметичних резервуарах це означає, що незначний позитивний тиск азоту гарантує, те що зміна об’єму продукту через коливання температури не призведе до потрапляння повітря до ємності. Можливе також азотне заповнення «атмосферних» резервуарів, в цьому випадку потрібно забезпечити невеликий безперервний потік, що забезпечує неможливість потрапляння повітря в вільний простір через отвори, а також компенсує зміни об’єму. Під час випорожнення потік азоту може бути збільшений, щоб заповнити вільний простір.

 

Очистка на місці (CIP), трубопроводи та очищення резервуарів

 

  Зазвичай на пивоварних заводах для очищення та стерилізації трубопроводів та посудин використовують каустичні розчини, що містять гідроксид натрію. Корисно повторно використовувати очисний розчин, для зменшення витрат і забруднення. У випадку якщо для переміщення розчину через обладнання, що підлягає очищенню, використовується СО2 вона може вступати в реакцію з гідроксидом натрію з утворенням карбонату натрію та бікарбонату натрію, знижуючи характеристики очищення та стерилізації. Це робить рішення навряд чи придатним для повторного використання. Газоподібний азот не реагує з гідроксидом натрію, зберігаючи його очищувальні властивості, полегшуючи повторне використання

 

Зменшення окислення

 

  Пиво швидко окислюється при контакті з повітрям. Якщо якість продукту має бути забезпечена, то його потрібно постійно захищати від повітря. Вільний простір резервуарів мусить бути постійно заповнений захисним шаром газоподібного азоту для запобігання потрапляння повітря.

 

Прочищення та наповнення

  Обладнання та трубопроводи чутливі до потрапляння  кисню. Газоподібний азот - це ефективний газ для продувки, який дозволяє пивоварам зменшити споживання води. Наповнення за допомогою азоту збільшує швидкість процесу, захищає пиво від окислення та призводить до істотних скорочень втрат пива

  Азот - газ, який має дуже низьку розчинність, утворює бульбашки в рідині, які забезпечують ефективне перемішування пива у варильному резервуарі. Бульбашки швидко піднімаються на поверхню і розсіюються, не впливаючи на смак, зовнішній вигляд або аромат. Ця форма змішування також менш виробничо затратна, ніж механічні.

  Газоподібний  азот швидко замінює діоксид вуглецю як метод забезпечення рушійної сили при вивантаженні пива з резервуарів зберігання на фільтр.

  Вуглекислий газ впливає на смак і збільшує витрату продукту. Газоподібний азот, що надходить під тиском, не впливає на карбонізацію, крім того азот дає пиву вершкового і гладкого смаку.

 

 

Пляшка

  Очищення пляшок, банок і кегів газоподібним азотом допомагає зменшити окислення та подовжує термін зберігання пива. Газоподібний азот можна також використовувати для сушіння пляшок після промивання.

Чому NITROSource?

Спираючись на понад 30-річний досвід застосування в індустрії напоїв та понад 50 000 газогенераторів, встановлених у всьому світі, генератори азоту Parker - це кращий вибір інноваційної та надійної технології вироблення газу.

Лінійка генераторів NITROSource може бути обладнана інноваційною енергозберігаючою технологією, яка суттєво  зменшує кількість споживаної енергії для вироблення азоту.

    

Найменша загальна вартість володіння

  Завдяки NITROSource ви можете очікувати окупності протягом 6-18 місяців. Після початкових капітальних інвестицій витрати на постачання азоту різко падають, тоді як вартість традиційних методів постачання газу продовжує зростати з року в рік.

  Сконструйований на основі високоефективного карбон-молекулярного сита (CMS) Parker , що призначене для довготривалої експлуатації, NITROSource вимагає мінімального обслуговування, і вражає економію витрат за весь термін експлуатації обладнання.

Невід’ємна ефективність

  Розроблена завдяки впровадженню  широких досліджень та розробок, унікальна технологія енергозбереження NITROSource гарантує, що об'єм стисненого повітря, який використовує NITROSource, повністю відповідає вимогам використання азоту у межах від 0% до 100% навантаження. Це різко зменшує кількість споживаного стисненого повітря та енергію, необхідну системі. Додатково до EST, NITROSource оснащений функцією Economy, яка постійно контролює вихідний тиск виробленого азоту. Якщо контроллер виявить падіння попиту, генератор припинить подачу азоту, зменшивши споживання енергії практично до нуля, однак підтримуючи при цьому якість газу.

NITROSource від Parker генерує надзвичайно чистий газоподібний азот  харчового класу зі звичайного стисненого повітря. Окрім доставки газів, яких вимагає ваш процес, він також може забезпечити значну економію витрат. Немає поточних витрат, на кшталт  заправка балонів, обробка замовлення або оплата доставки. NITROSource надає пивоварам контроль за витратами на виробництво, скорочення часу виробництва скорочується завдяки постійній наявності газоподібного азоту на вимогу.